המדריך המלא לכביסת תינוקות

המשותף לכל התינוקות, מלבד שהם חמודים ומתוקים, זה כמויות לא מבוטלות של כביסה.

איך מכבסים כביסת תינוקות ? מה מסיר כתמים של קקי גב? ואיך תשמרו על ריח הכביסה לאורך זמן?


התינוק החמוד שלכם מעניק חיוך על השפתיים ושמחה בלב אבל מלבד כל אלה הוא גם מייצר כביסה. הרבה כביסה… לא רק בגלל הכמויות, כביסת תינוקות היא ייחודית. עורם העדין של תינוקות מצריך כביסה עדינה יותר ושימוש בחומרי כביסה ייעודיים לתינוק כדי למנוע גירוי או אלרגיות לחומרי הסבון שבחומרי הכביסה. אז בלי הרבה הקדמות, מדריך הכביסה לתינוקות מוגש לכם.

כביסה – פשוט מכבסים הכל! לתינוקות יש עור עדין ורגיש במיוחד ולכן מומלץ לכבס הכל. החל מבגדים חדשים וכאלה שקיבלתם בירושה, כיסויים למיטה, לעגלה ולסל קל, צעצועי בד, משטחי פעילות – בקיצור כל מה שבא במגע עם עורו העדין של התינוק יש לכבס לפני שימוש ראשון ובהתאם לצורך. את כביסת התינוק מומלץ לעשות בנפרד מהכביסה של יתר המשפחה, עם חומרי כביסה ייעודים לו. לתינוקות אין בעיה להכתים את הבגדים שלהם, והם יעשו את זה יותר מפעם ביום. כתמים של תינוקות הם ייחודיים יותר. הנשק הסודי של התינוק הוא הפליטות, אבל חוץ מזה, גם קקי גב, כתמים של מזון, צבעי פנדה ובוץ לא זרים לבייבי שלכם.

פליטות – אם מכבסים את הבגדים בתדירות ולא נותנים לכתם להתייבש ולהתקשות, הכתם ירד בכביסה רגילה. ניתן לשפשף את הכתם עם מברשת שיניים ומעט סנו אוקסיג'ן לתינוק בטרם הכנסה למכונתהכביסה לתוצאות אופטימליות.

כתמים של מזון – בגדים עם כתמים של מזון כמו מרק או פירות ניתן להסיר ע"י השריית הבגד במים פושרים ומעט אבקה לחצי שעה וכיבוס רגיל מיד. ההשריה מרככת את הבד והכתם יורד טוב יותר מהסיבים.

כתמי הפרשות–  אין דבר יותר מבאס מקקי גב אבל סביר להניח שאתם מתמודדים איתו מפעם לפעם. הסוד בהסרת כתמי צואה הוא בתזמון, ככל שתכבסו את הבגד מהר יותר, הכתם יוסר טוב יותר. השרו את הבגד במים קרים ומעט מסיר כתמים לתינוק של סנו אוקיסג'ן וכבסו, הוסיפו סנו אוקיסג'ן גם למכונת הכביסה. אגב, מסיבה לא ממש מוסברת השמש עושה טוב לכתמי קקי ומומלץ להניח את הבגד לייבוש תחת השמש למשך שעה- שעתים.

צבעי פנדה, בצק או פלסטלינה – מגרדים את השאריות החומר מהבגד עם סכין לא חדה, מניחים מסיר כתמים על הכתם ומשפשפים עם מברשת שיניים. משרים לחמש דקות ומכבסים כרגיל. אין כמו כביסה נקייה וריחנית.

איך שומרים על ריח נעים גם אחרי שהכביסה מתייבשת? – אל תעמיסו על המכונה, מכונה עמוסה בבגדים תעבוד פחות טוב וגם הבגדים יהיו פחות ריחניים. – אם אפשר ייבשו את הבגדים בחוץ, האוויר יינדף ריחות רעים. חזקו את הריח של הכביסה עם תרסיס ריחני לכביסה. אם מדובר בתינוקות קטנים רססו על הבגדים בתוך המכונה ולא על בגדים נקיים.

שמרו על תחזוקת המכונה: לפעמים הריח הרע נובע מהתרבות חיידקים במכונת הכביסה, מהלחות והחום. כאשר המכונה לא בשימוש השאירו אותה פתוחה, אל תשאירו בגדים במכונה ליותר משעתיים, שמרו על תחזוקת הפילטר וניקיון המכונה ומגירת האבקות מדי חודש. – אם בכל זאת שכחתם את בגדים רטובים במכונה הפעילו אותה שוב על תכנית Rinse עם מרכך בלבד והוציאו מהמכונה.