איך לארגן את ארון הבגדים של הקטנטנים

מחפשים דרך לסדר את ארון הבגדים של הפצפונים? אספנו לכם 6 עצות שימושיות שיעזרו לכם להשליט סדר בבלגן

 

1.  שימוש במיכלי אחסון קטנים כמו קופסאות או סלסלות
כדאי לאחסן בגדי תינוקות, פעוטות וילדים בתוך הארון במיכלים מבד או מפלסטיק. כך תרכזו את כל הפריטים הקטנים במקום אחד, תמנעו את פיזורם ותוציאו אותם במהירות בעת הצורך.

2. שקיות ואקום
החורף הגיע? השידה או הארון מתפוצצים וכבר אין מקום אפילו לחליפה אחת? אחסנו את הבגדים, השמיכות והמצעים שאינכם צריכים ברגע זה בשקיות ואקום. שקיות אלה, בהן שואבים את האוויר החוצה באמצעות שואב אבק, מצמצמות את הנפח שתופסים הבגדים בארון בעשרות אחוזים, ובכך חוסכות מקום רב ויקר.

3. חדש מפני ישן תוציא
מכירים את החליפה הקטנטנה הזאת עם האיור המקסים שסבתא קנתה, שכבר מזמן לא עולה לפצפון שלכם על קצה הרגל? אתם אולי נהנים להסתכל עליה בנוסטלגיה, אבל בארון היא רק תופסת מקום. בקיצור, הארון הוא לא מחסן, ואין טעם לאגור בו בגדים שאינכם משתמשים בהם יותר. פשוט מיינו את הבגדים והחליטו מה הולך לתרומה, מה עובר בירושה לבני משפחה וחברים ומה הגיע הזמן לזרוק לפח.

4. אומנות הקיפול
בין אם מדובר בארונות הפצפונים, ארונות ילדים גדולים יותר או אפילו מבוגרים, הטיפ הבא מתאים לכולם! קיפול הבגדים הנקיים בהתאם לממדיו של ארון הבגדים. כך למשל: קיפול צר של הבגדים יאפשר להכניס יותר בגדים ולנצל יותר מקום.

5. הנגישו
כדי להקל לעצמכם את החיים, מומלץ להפריד בין בגדי יומיום של התינוקות לבין בגדי חג ואירועים מיוחדים. ככל שהבגדים נלבשים לעתים קרובות יותר, כך הם צריכים להיות נגישים יותר. זאת, לעומת בגדי החג והשבת שאותם אפשר לאחסן מעט גבוה יותר.

6. התמצאות קלה
יש לכם פעוטות שכבר גדולים מספיק כדי להוציא מהארון בגדים בעצמם? עזרו להם למצוא את הבגדים בקלות ובמהירות. מה זה אומר? להתאים את מיקום הבגדים לגובה הילד, כך שיהיה לו נוח להוציא מכנסיים וחולצה, וגם ליצור הפרדה ברורה בין פריטים שונים – מדף אחד למכנסיים, מדף אחד לחולצות, מגירה לתחתונים וכו'.